Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené na úvodní stranu přeskočit menu

Bič a pryč

vložil TCHÝNĚ dne 27. července 2009
všechny její články

štítky:

stěhování

počet komentářů: 0

přidat komentář

Když si tak čtu příspěvky svých dětí, moje úřednická čest mi napovídá, abych děti ponoukala ke stížnosti na tu paní Stavební. Sama sice nemám ráda, když si na mojí práci někdo stěžuje, ale takhle bych snad ani pracovat nemohla.

Ještě jeden podpis...

vložil ONA dne 20. července 2009
všechny její články

štítky:

smlouva, smlouva o dílo, stavební firma

počet komentářů: 0

přidat komentář

Firmu pro realizaci stavby máme již vybranou, hypotéku také předschválenou, takže poslední, co stojí v cestě zahájení rekonstrukce, je jeden jediný podpis. Vlastně dva, na smlouvu se přeci vždycky musí podepsat minimálně dva. Mluvím tu o smlouvě o dílo, mezi námi a stavební firmou. Před finálním podpisem jsme se do ní znovu ponořili a znovu zvažovali každý odstavec – jedná se o jeden z nejdůležitějších dokumentů našeho projektu a kvůli přísnému zkoumání cenové nabídky a složitým diskusím o cenách v ní obsažených byla smlouva tak trochu na druhé koleji.

Kde na to vzít?

vložil ONA dne 13. července 2009
všechny její články

štítky:

hypotéka, úvěr

počet komentářů: 1

zobrazit komentáře přidat komentář

Další z řady důležitých otázek, na které jsme hledali odpověď. Bohužel zlaté ani žádné podobně hodnotné rezervy nemáme k dispozici a ani žádného bohatého příbuzného těsně nad hrobem, jehož závěť bychom mohli zmanipulovat, a tak nám nezbyla jiná možnost, než si vypůjčit. Ale kde a za kolik?

(Ne)snadný výběr stavební firmy

vložil ON dne 05. července 2009
všechny jeho články

Po dohodě s TDI jsme se rozhodli oslovit 4 stavební firmy. V rodině i mezi známými jsme sháněli doporučení, abychom neoslovovali naslepo. Negativních zkušeností se stavaři je plná televize a Internet, ale důvěryhodné pozitivní ohlasy abyste lupou pohledali. Ve chvíli, kdy jsme měli v ruce prováděcí dokumentaci jsem je začal obvolávat.

TDI

vložil ON dne 05. července 2009
všechny jeho články

štítky:

stavební dozor, tdi

počet komentářů: 2

zobrazit komentáře přidat komentář

Tento kratší článek píši jen jako úvod k dalším článkům, kde bude náš technický dozor figurovat, je to jen taková noticka.

přejít na začátek článku
přejít na menu