Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené na úvodní stranu přeskočit menu

Udělejme tlustou čáru, na tečku je ještě brzy

vložil ONA dne 26. března 2011
všechny její články

štítky:

minulost, obecné

počet komentářů: 6

zobrazit komentáře přidat komentář

Sedím v novém obývacím pokoji, do nohou mě hřeje podlahové topení, udělala jsem si čaj ve své krásné nové kuchyni a kochám se výhledem z obrovského francouzského okna. Ano, nakonec jsme dostavěli, i když jsme o tom přestali podávat zprávy. Všechen ten shon kolem stavby, neustálého stěhování sem a tam a zařizování nás zaměstnalo natolik, že kromě práce a nějakých těch psích a rodinných povinností nám mnoho času nezbývalo. Pokud jste snad někdo se zájmem čekal na další články, omlouváme se, že jsme Vás zklamali. Abychom ale neodcházeli od zahájeného díla a jelikož máme ten stavební cirkus stále v živé paměti, budeme psát články zpětně, jako vzpomínku na jednotlivé etapy „života“ našeho domu.

Okna do duše

vložil ONA dne 01. prosince 2009
všechny její články

Pokud máte hrubou stavbu pod střechou, přichází na řadu vyplňování stavebních otvorů. Pro nás nestižené stavařskou terminologií to obnáší hlavně okna, jinak také vstupní dveře, ale to už je „maličkost“. V tomto příspěvku tedy popíši, jak jsme okna vybírali, co nás při tom čekalo a jak potom probíhala samotná montáž.

Střecha nad hlavou

vložil ONA dne 30. října 2009
všechny její články

štítky:

krov, krytina, střecha

počet komentářů: 7

zobrazit komentáře přidat komentář

fotek v galerii: 3

Sršní hnízdo Krov Krytina před dokončením

Po dokončení hrubé stavby přišla na řadu střecha. Současná krytina, jíž byl fialový eternit, měla být nahrazena betonovou taškou. Těšili jsme se jako malí, protože střechou budeme opticky zase o velký skok blíže k vytoužené finální podobě domu.

Ještě jeden podpis...

vložil ONA dne 20. července 2009
všechny její články

štítky:

smlouva, smlouva o dílo, stavební firma

počet komentářů: 0

přidat komentář

Firmu pro realizaci stavby máme již vybranou, hypotéku také předschválenou, takže poslední, co stojí v cestě zahájení rekonstrukce, je jeden jediný podpis. Vlastně dva, na smlouvu se přeci vždycky musí podepsat minimálně dva. Mluvím tu o smlouvě o dílo, mezi námi a stavební firmou. Před finálním podpisem jsme se do ní znovu ponořili a znovu zvažovali každý odstavec – jedná se o jeden z nejdůležitějších dokumentů našeho projektu a kvůli přísnému zkoumání cenové nabídky a složitým diskusím o cenách v ní obsažených byla smlouva tak trochu na druhé koleji.

Kde na to vzít?

vložil ONA dne 13. července 2009
všechny její články

štítky:

hypotéka, úvěr

počet komentářů: 1

zobrazit komentáře přidat komentář

Další z řady důležitých otázek, na které jsme hledali odpověď. Bohužel zlaté ani žádné podobně hodnotné rezervy nemáme k dispozici a ani žádného bohatého příbuzného těsně nad hrobem, jehož závěť bychom mohli zmanipulovat, a tak nám nezbyla jiná možnost, než si vypůjčit. Ale kde a za kolik?

přejít na začátek článku
přejít na menu