Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené na úvodní stranu přeskočit menu

Dlouhé čekání

vložil ONA dne 08. března 2009
její další články, zobrazit všechny články

štítky:

návrh, vizualizace

počet komentářů: 0

přidat komentář

fotek v galerii: 4

Ano, zrovna v takové fázi se nyní nacházíme, a proto také poměrně dlouho nepřibyl žádný nový příspěvek. Snad se to zase brzy změní, projekt se posune někam dál a my budeme mít náměty na psaní.

Ale o něco se přeci jen můžeme rozdělit. Abychom si uvědomovali, že jsme vlastně uprostřed našeho životního stavebního projektu, nahlížíme čas od času do úvodní studie architektonického návrhu. Taková studie obsahuje hlavně spoustu obrázků, kterými zdárně utišujeme svá budovatelská nutkání. Několik obrázků jsem vybrala k nahlédnutí a abyste také byli trochu v obraze, napíšu k nim krátkou osvětu.

První (jihozápadní) pohled se naskytne každému z ulice, když se bude blížit k našemu domu. Z tohoto pohledu se dům změnil minimálně. Na západní štítové straně (kterou mají na očích hlavně naši sousedé z kraje ulice) si architekt trochu pohrál s okny. Ta jsou v současné podobě více rozházená a hlavně různých rozměrů, což působí rušivě. Nově budou okna srovnána jakoby do kříže a všechna stejná (hurá). Tato menší okna povedou například do koupelen v obou patrech. Do teď jsem okno v koupelně neměla, ale snad se s tím brzy sžiju.

Na jižní boční straně zůstanou čtyři velká okna (každé vede do jednoho pokoje), u nich se změní pouze rozdělení – v současnosti jsou to trojkřídlá špaletová okna, nová dřevěná eurookna budou mít křídla pouze dvě, to bude také trochu o zvyk. Okna v prvním patře povedou do dětských pokojů, v přízemí do pokojů drahé matinky. Největší změnou tohoto pohledu bude mírnější sklon střechy než dosud, okolo oken v prvním patře je nyní ještě část střechy (pokoje na této straně domu jsou mansardové). Jelikož zmírněný sklon střechy dům z ulice opticky zvýší, přibyla kolem domu římsa.

Budete-li pokračovat ulicí kolem domu, naskytne se vám následující, jihovýchodní pohled, odhalující vstupní dveře a nově přistavenou garáž. Pro ilustraci ještě doplním, že dům není přímo na kraji pozemku směrem k ulici, od velmi málo frekventované cesty jej dělí několik oplocených metrů pozemku, a pak ještě široký obecní pruh trávy (kterou každé léto jako ten blbec udržuji vlastními silami).

Předposlední a asi nejzajímavější obrázek je severní pohled ze zahrady. Tady nejvíce zaujme dřevěná pergola, která kryje i nekryje zřejmě dlážděnou terasu se zahradním posezením. Pozemek je zde v mírném sklonu, proto ty schůdky, výhled přes plot je směrem k obecnímu rybníku, prostě paráda. Z této strany je vidět větší část nové přístavby, v přízemí se bude zleva nacházet malá místnost na zahradní nářadí (s vlastním vchodem, který je vidět z východní strany), spíž a kuchyň (samotné francouzské okno) propojená s hlavní obytnou místností domu, ze které je přístup na terasu. Dveřmi vpravo budu vláčet koše s prádlem ze suterénní prádelny k venkovnímu sušení. Jediné střešní okno v prvním patře (z tohoto pohledu spíš podkroví) povede do manželské ložnice. Tma tam ale nebude, z východní strany domu je ve zkosení ještě francouzské okno.

No a na závěr ještě malá ochutnávka druhé etapy přístavby, která by přišla na pořad v případě, že bychom se rozmnožovali rychleji než plánujeme.

Takže co tomu říkáte? My jsme nadšení. Samotné to třeba nepůsobí tak úžasně, ale pokud to srovnáme se současným stavem, přijde nám to opravdu skvěle vymyšlené.

Součástí studie jsou samozřejmě ještě půdorysy jednotlivých podlaží. U nich jsme se ale shodli, že není zrovna rozumné je vystavovat na internetu.

A další postup? Již nám přišla faktura na další fázi návrhu, což je dokumentace potřebná ke stavebnímu povolení. Sice jsme jí ještě neviděli, ale stavební úřad už snad ano, žádost už by měla být podaná. Takže teď je to na úřednících, doufejme že nám budou nakloněni.

Komentáře k článku

celkem komentářů: 0
přidat další komentář

Váš komentář ke článku

položky označené * jsou povinné
přejít na začátek článku

kontrolní otázka:

vzhledem k narůstajícímu množství spamujících robotů jsme se rozhodli, že než abyste luštili změť čísel z obrázku, stačí napsat slovy číslo deset, a je to :)
Přidat příspěvek
(nezobrazuje se)
   
kontrolní otázka: kolik je 5+5? (slovem)
 
přejít na začátek článku
přejít na menu