Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené na úvodní stranu přeskočit menu

TDI

vložil ON dne 05. července 2009
jeho další články, zobrazit všechny články

štítky:

stavební dozor, tdi

počet komentářů: 2

zobrazit komentáře přidat komentář

Tento kratší článek píši jen jako úvod k dalším článkům, kde bude náš technický dozor figurovat, je to jen taková noticka.

Znáte určitě ty chvíle, kdy si říkáte, že je toho na vás moc a že to nejspíš nezvládnete. My jsme si takové chvíle prožívali také a ještě bude určitě mnoho dalších... Ale máte-li štěstí, nastane nějaká událost, která vám dodá dalších sil.

V našem případě to byl Technický Dozor Investora. Uvažovali jsme o jednom známém, který dělal stavební dozor i sousedům. Bydlí pár set metrů od nás a vlastně se známe ze psích procházek. Zjišťovali jsme co a jak a kupodivu nechce přehnaně peněz. Platit ho začneme až ve chvíli, kdy stavební firma „poprvé kopne“. Veškerá dřívější pomoc je zdarma. Prostě ideální.

Oslovili jsme ho a k naší radosti souhlasil. To jsem ale ještě netušil, jak moc nám pomůže. Kolik nám ušetří času, trápení a hlavně peněz. Brzy začal totiž naplňovat svá slova, že „dobrý stavební dozor si na sebe musí umět vydělat, aniž by to zatížilo investora“.

Velmi nám pomohl již s přípravou výběru stavební firmy a s výběrem samotným, ale o tom napíši více v dalším článku.

Sám z vlastní zkušenosti vám mohu tedy doporučit – pokud máte referenci na spolehlivého TDI, neváhejte za něj dát několik tisíc měsíčně. Při svých znalostech a hlavně zkušenostech vám může hodně pomoci a třeba nakonec ještě ušetříte.

Komentáře k článku

celkem komentářů: 2
přidat další komentář

[2] TDI

vložil Karolína, 01. června 2018, 22:11

Dobrý den.

Mohu se zeptat odkud jste? Kde jste stavěli?

Vybíráme stavební firmu a dobrý TDI by se nám hodil.

Moc děkuji za odpověď,

Karolína

[1]

vložil Mirek, 03. března 2010, 21:03

Dobry den, diky za vas blog, procitam ho a cerpam zkusenosti :) Sam ted stojim pred vyberem stavebni firmy a jak zjistuji neni to vubec snadne. Chhtel jsem se zeptat odkud jste, takoveho TDI jako jste meli vy bych potreboval:)

Váš komentář ke článku

položky označené * jsou povinné
přejít na začátek článku

kontrolní otázka:

vzhledem k narůstajícímu množství spamujících robotů jsme se rozhodli, že než abyste luštili změť čísel z obrázku, stačí napsat slovy číslo deset, a je to :)
Přidat příspěvek
(nezobrazuje se)
   
kontrolní otázka: kolik je 5+5? (slovem)
 
přejít na začátek článku
přejít na menu